Wiadomości

Messi nie odebrał medalu za trzecie miejsce na Copa America

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie chcę być częścią tego spektaklu zepsucia – powiedział Lionel Messi, kapitan reprezentacji Argentyny. Drużyna “Albiceleste” zajęła trzecie miejsce na turnieju Copa America, ale zawodnik Barcelony zbojkotował ceremonię w Sao Paulo i nie odebrał medalu. 32-latek po raz drugi w karierze otrzymał czerwoną kartkę.

Uroczystość odbyła się bezpośrednio po meczu Argentyny z Chile (2:1) o trzecią lokatę. W tym spotkaniu Messi po raz drugi w karierze reprezentacyjnej otrzymał czerwoną kartkę.

W 36. minucie gwiazdor Barcelony biegł w stronę piłki, do której dostęp blokował Gary Medel. Po starciu doszło do przepychanki między nimi, a paragwajski sędzia Mario Diaz bez wahania wykluczył obu z gry. Wcześniej czerwoną kartkę Messi dostał tylko raz – debiutując w seniorskiej drużynie narodowej w 2005 roku w towarzyskim spotkaniu z Węgrami.

Po meczu z Chile Argentyńczyk nie krył oburzenia. “Nie poszedłem na ceremonię z kilku powodów. Ponieważ nie chcę być częścią tego spektaklu zepsucia, tego braku szacunku. Jesteśmy zmęczeni korupcją, sędziami i tym wszystkim, co psuje widowisko” – powiedział Messi dziennikarzom w strefie mieszanej stadionu Corinthians.

Po przegranym półfinale z Brazylią (0:2) Argentyńczycy narzekali na arbitrów i złożyli skargę do Południowoamerykańskiej Konfederacji Piłkarskiej w związku z “poważnymi błędami sędziowskimi”. Argentyńska federacja podejrzewała nawet, że krótkie przerwy w systemie wideoweryfikacji (VAR) nie były dziełem przypadku, ponieważ doszło do nich podczas dwóch akcji, które mogły zakończyć się rzutami karnymi dla “Albicelestes”.

Messi nawiązał do tych wydarzeń i stwierdził, że być może zapłacił cenę za krytykę sędziów meczu z Brazylią.

– Być może płacę dziś rachunek. Zawsze mówię prawdę, jestem szczery i dlatego jestem spokojny. Myślę, że to, co się stało (czerwona kartka), wynika z tego, co powiedziałem – podkreślił.

32-letni piłkarz przeżył w ostatnich dniach kolejne rozczarowanie. Z Barceloną sięgnął po wiele trofeów, ale żadnego nie wywalczył z drużyną narodową. Wystąpił w czterech finałach wielkich imprez – mundialu w Brazylii w 2014 roku oraz Copa America 2007, 2015 i 2016 – i wszystkie zakończyły się porażką Argentyńczyków.

W niedzielę o godz. 22 czasu polskiego rozpocznie się na stadionie Maracana w Rio de Janeiro mecz finałowy tegorocznej edycji, z udziałem reprezentacji Brazylii i Peru.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!