Wiadomości

Mechanik porwał samolot, po czym rozbił się nim w pobliżu Seattle

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pracownik linii lotniczych przeprowadził bez zezwolenia start samolotu bez pasażerów w Seattle w stanie Waszyngton; samolot rozbił się – poinformowali przedstawiciele międzynarodowego portu lotniczego Seattle-Tacoma.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem czasu miejscowego (sobota rano w Polsce). Samolot po wystartowaniu runął do morza – napisano na Twitterze lotniska.

Według wstępnych informacji samolot ukradł mechanik – wynika z wpisu policji w hrabstwie Pierce na Twitterze. Według służb, motywy działania 29-letniego mężczyzny, który ukradł maszynę, były „samobójcze” i nie miały podłoża terrorystycznego. Samolot rozbił się na słabo zaludnionej Ketron Island, na której znajduje się kilka domów.

Jak podały linie lotnicze Alaska Airlines, porwany samolot należał do siostrzanej linii lotniczej Horizon Air i był to samolot typu Bombardier Dash 8-Q400. Po nieautoryzowanym starcie maszyny z lotniska Dowództwo Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej wysłało myśliwce F- 15, by zabezpieczały lot skradzionej maszyny.

/TVP Info,

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!