Wiadomości

Mec. Jacek Dubois w roli rozhisteryzowanego komedianta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W całej tej sprawie chodziło o wyeliminowanie Romana Giertycha jako obrońcy. Kraj, w którym najlepszym adwokatom uniemożliwia się bronić przestaje być demokratyczny – napisał w sobotę mec. Jacek Dubois, komentując decyzje prokuratury dot. zawieszenie Romana Giertycha w czynnościach adwokata.

„Prokuratura wydała postanowienie o zawieszeniu prawa wykonywania zawodu Romanowi Giertychowi, a zatem stało się to o czym mówiłem od momentu zatrzymania. W całej tej sprawie chodziło o wyeliminowanie Romana Giertycha jako obrońcy. Kraj, w którym najlepszym adwokatom uniemożliwia się bronić przestaje być demokratyczny. Miłego dnia” — napisał w sobotę na swoim profilu na Facebooku mec. Jacek Dubois.

Prokuratura wydała postanowienie o zawieszeniu prawa wykonywania zawodu Romanowi Giertychowi, a zatem stało się to o…

Opublikowany przez Jacka Duboisa Sobota, 17 października 2020

Przypomnijmy, że prokuratura zarzuca Giertychowi udział w wyprowadzeniu ze spółki developerskiej i wypraniu 92 milionów zł. Zastosowano w związku z tym wobec niego środki zapobiegawcze w postaci 5 mln zł poręczenia majątkowego, zawieszenia w czynnościach adwokata, zakazu opuszczania kraju, dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi.

Czytaj też:

Treść zarzutów dla Ryszarda K. i Romana G. w sprawie dot. wyprowadzenia 92 milionów złotych ze spółki

/wplityce.pl, fot. facebook/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!