Wiadomości

Matteo Salvini ubolewa nad „upadkiem” Lampedusy za sprawą inwazji migrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Matteo Salvini, powiedział we wtorek, że wyspa Lampedusa stoi w obliczu „upadku” z powodu ciągłego napływu setek nielegalnych migrantów do jej wybrzeży.

Salvini zareagował w ten sposób na wiadomość o wylądowaniu prawie 500 afrykańskich migrantów na wyspie – najbardziej wysuniętym na południe punkcie Włoch – w czasie krótszym niż 24 godziny. Lampedusa przyjmuje obecnie około 80 procent wszystkich migrantów przybywających do Włoch, co skłania burmistrza wyspy, Totò Martello, do wyrażenia żalu, iż ​​Lampedusa stała się „centrum” dla organizacji pozarządowych przewożących migrantów do Włoch.

Lampedusa już w styczniu, który zwykle jest miesiącem nieco luźniejszym z powodu trudnych warunków pogodowych, przyjęła niezwykle dużą liczbę migrantów. Martello powiedział, iż już pod koniec stycznia centrum powitalne dla migrantów na wyspie było przepełnione – z 740 “gośćmi” w przestrzeni przeznaczonej dla 250 osób.

„Ta wyspa przyjmuje wszystkich ludzi będących w potrzebie, ale to niesprawiedliwe dla Lampeduzyjczyków, że migranci uratowani przez organizacje pozarządowe są właśnie tu wyładowywani” – oświadczył. Martello obwinia minister spraw wewnętrznych Lucianę Lamorgese o to, że nie robi więcej w obronie własnego narodu i niesprawiedliwie obciąża Lampedusę.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!