Wiadomości

Marta Lempart i aktywista KOD Marcin Murzyński skazani prawomocnym wyrokiem sądu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Okręgowy we Wrocławiu, podobnie jak wcześniej Sąd Rejonowy, orzekł winę Marty Lempart oraz Marcina Murzyńskiego. Oskarżeni zakłócili w dniu 12 sierpnia 2017 r. różaniec o Odnowę Moralną Narodu Polskiego, który miał miejsce przy wrocławskim pręgierzu.

Sprawcy mają zapłacić odpowiednio po: 300 i 200 zł grzywny oraz koszty sądowe. Sąd na podstawie policyjnych nagrań orzekł, iż okrzyki oskarżonych m. in. „gdzie macie krzyż”, podgłośnione dodatkowo przez megafon, były ironiczne i prowokowały uczestników modlitwy. Sąd nie dał wiary apelacji obrońcy, w której chciał udowodnić, iż nasze zgromadzenie było wymierzone w utrudnianie zbiórki podpisów pod pro aborcyjnym projektem ustawy.

Warto zaznaczyć, że zbieranie podpisów było zgłoszone w godz. 8:00-20:00 i odbywało się na przestrzeni kilku ulic w centrum Wrocławia, a zgromadzenie różańcowe trwało 1,5 godziny i było w formie stacjonarnej.

– Czy doczekamy dnia, by takie osoby były karane za promowanie zabijania nienarodzonych? Niestety, przy obecnym prawodawstwie należy to wykluczyć. Zaangażowanie się w działania fundacji może to zmienić – komentują członkowie fundacji Stop Aborcji.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!