Wiadomości

Marszałek Senatu: Nie ma prac nad repolonizacją mediów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie ma obecnie prac nad ustawą, która miałaby repolonizować media – powiedział w porannym wywiadzie radiowym marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jego zdaniem polskie media w większości powinny być w polskich rękach, ale – jak mówił – takie prace się nie toczą.

Karczewski pytany w radiowej Jedynce o ten projekt powiedział: „nie pracujemy w tej chwili nad tą ustawą”.

– Mam oczywiście swoje zdanie, bo uważam, że polskie media jednak powinny być w większości w polskich rękach, ale to dotyczy banków, również mediów; jest to zupełnie naturalne i oczywiste dla nas, w interesie Polski i Polaków – zaznaczył.

Pytany o stanowisko amerykańskiej ambasador Georgette Mosbacher w sprawie wolności mediów w Polsce i jej list w sprawie należącej do Amerykanów stacji TVN podkreślił, że w tej sprawie potrzebny jest dialog i rozmowa.

– Będziemy rozmawiać z panią ambasador i dalej podtrzymywać nasze dobre relacje – i z panią ambasador, i ze Stanami Zjednoczonymi – powiedział.

Zaznaczył, że w liście Mosbacher nie wszystko mu się podoba, ma swoje uwagi np. o pracy dziennikarzy i chce je wyrazić podczas spotkania, oprócz tradycyjnych tematów dotyczących spraw Polonii, „na których bardzo nam zależy”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!