Wiadomości

Marokańczyk planował zamach na jarmarku bożonarodzeniowym w Austrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal PCh24, tego samego dnia, kiedy w Berlinie miał miejsce krwawy zamach terrorystyczny przy użyciu polskiej ciężarówki, w Austrii aresztowano imigranta z Maroka, który planował atak na jarmark bożonarodzeniowy w Salzburgu.

 

Podczas przeszukania ośrodka dla uchodźców w austriackiej miejscowości Fuschl am See policja aresztowała 25-letniego Marokańczyka. Postawiono mu zarzut planowania zamachu terrorystycznego na jarmarku bożonarodzeniowym w Salzburgu. Jak poinformował rzecznik lokalnego oddziału policji Michael Rausch, sprawa została już przekazana austriackiej prokuraturze.

 

Służby bezpieczeństwa już w listopadzie otrzymały informacje o planowanym zamachu terrorystycznym w okresie między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem przez uchodźcę zakwaterowanego w domu parafialnym w Fuschl przekształconym w ośrodek dla imigrantów. W poniedziałek specjalne jednostki policji przeszukały budynek oraz przylegający ogród. Aresztowano 25-letniego Marokańczyka, który jesienią ubiegłego roku przyjechał do Austrii jako azylant. Władze odrzuciły jednak jego wniosek. Choć mężczyzna powinien wrócić do Maroka, tak się nie stało; jego obecność na terytorium kraju była tolerowana.

 

Portal PCh24 dodaje, że policja ustaliła, iż Marokańczyk utrzymywał kontakty z organizacjami terrorystycznymi. Współpracować z nim mieli imigranci z Iraku, Iranu i Afganistanu. Przeciwko jednemu z nich w sądzie toczy się już postępowanie w związku z handlem narkotykami.

 

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!