Świat Wiadomości

Marka odzieży Adidas inspiruje się komunistyczną symboliką

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Napis USSR oznaczający po angielsku Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich, a także herb państwa komunistycznego widnieją na strojach niemieckiego producenta odzieży sportowej. Sprawę na Twitterze poruszył litewski resort spraw zagranicznych.

Jak zauważył jeden z internautów komentujących wpis, w dresach marki Adidas chętnie fotografował się komunistyczny dyktator z Kuby – Fidel Castro.

Ponadto marka w czasach istnienia bloku wschodniego cieszyła się swoistym zaufaniem Związku Sowieckiego i to w ubraniach tej firmy występowali na międzynarodowych turniejach sportowcy reprezentujący „wielkiego brata”.

Dla Rosjan symbol firmy zyskał znamiona kultowego. Dlatego też koncern zdecydował się odwołać w swojej strategii marketingowej do owej nostalgii – ocenia Biełsat TV.

„Wciąż istnieją chorzy na nostalgię po imperium – nieoczekiwanie należy do nich Adidas” – stwierdziło na Twitterze MSZ Litwy.

Stacja Biełsat zauważa z kolei, że paradowanie w strojach zaproponowanych przez markę Adidas jest na Litwie karane grzywną od 144 do 289 euro.

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!