Wiadomości

Mariusz T., który w przeszłości zabił czterech chłopców, ponownie trafił do więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje Wirtualna Polska, Mariusz T., który w przeszłości zabił czterech chłopców, został przetransportowany z zakładu zamkniętego w Gostyninie do więzienia w Płocku.

– Mariusz T. został przyjęty tymczasowo do Zakładu Karnego w Płocku. W ciągu najbliższych dwóch tygodni Służba Więzienna podejmie decyzję, w którym więzieniu odbędzie całą karę – powiedział mjr Bartłomiej Turbiarz, zastępujący rzecznika prasowego Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Według ustaleń Wirtualnej Polski Mariusz T. oczekiwał przeniesienia i już wczoraj był spakowany. Dziś rano opuścił Krajowy Ośrodek Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie.

– Ostatecznie z Gostynina wyjechał we wtorek rano – wyjaśnia informator WP. – W jego miejsce przywieziono kolejną osobę i w ośrodku pozostają odizolowane 72 osoby – dodaje.

Mariusz T. w gostynińskim ośrodku przebywał od 2014 r.Trafił tam na mocy tzw. “ustawy o bestiach”,po odbyciu kary 25 lat więzienia za zabójstwo czterech chłopców w Piotrkowie Trybunalskim.

Pod koniec pobytu w zakładzie karnym w Strzelcach Opolskich w celi mężczyzny znaleziono jednak materiały z pornografią dziecięcą. W lipcu 2015 r. Sąd Rejonowy w Gostyninie orzekł więc kolejne 5,5 roku więzienia. Wykonanie kary wówczas zawieszono.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!