Wiadomości

“Małżeństwa jednopłciowe”? Kościół nie może tego robić

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Watykańska Kongregacja Nauki Wiary uznała za niedozwolone udzielane błogosławieństwa związkom osób tej samej płci. Podkreśliła, że takie związki „zakładają praktykowanie seksualności poza małżeństwem” mężczyzny i kobiety.

Stanowisko to znajduje się w opublikowanej przez Watykan odpowiedzi Kongregacji Nauki Wiary w sprawie udzielania błogosławieństwa związkom osób tej samej płci. Odpowiedź na przedstawioną wątpliwość jest negatywna – orzekła Kongregacja.

Następująco przedstawiła swoje stanowisko: „Nie jest dozwolone udzielanie błogosławieństwa związkom, także stałym związkom partnerskim, które zakładają praktykowanie seksualności poza małżeństwem, (czyli poza nierozerwalnym związkiem mężczyzny i kobiety, który sam w sobie jest otwarty na przekazywanie życia), jak to ma miejsce w przypadku związków między osobami tej samej płci”.

Zaznaczono zarazem: „Obecność w takich związkach elementów pozytywnych, które same w sobie zasługują na uznanie i docenienie, nie może jednak ich usprawiedliwić i w ten sposób uczynić z nich prawowitego przedmiotu błogosławieństwa kościelnego, ponieważ elementy te służą związkowi, który nie jest ukierunkowany według zamysłu Stwórcy”.

/KAI/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!