Wiadomości

“Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światła”, czyli skąd ta wściekłość na piękne plakaty z dzieckiem w łonie matki?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby jego uczynki nie zostały ujawnione. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki zostały dokonane w Bogu (J 3, 21)

Plakaty przedstawiające dziecko w łonie matki promują pomoc hospicjów perinatalnych dla tych kobiet, które spodziewają się dzieci ze zdiagnozowanymi wadami. Ale te piękne, pełne ciepła i miłości plakaty wywołują wściekłość w środowiskach lewicowych – w wielu miejscach kraju są one niszczone, oblewane farbą.

Plakaty zniszczono też we Wrocławiu. Nieznani sprawcy farbą dopisali hasła związane m.in. z LGBT. Pogratulowała im posłanka KO Klaudia Jachira.

„Gratuluję odważnym, m.in. wrocławskiej grupie Nocne Marki pomysłowej akcji przerabiania antyaborcyjnych billboardów. Dzięki odrobinie kreatywności te ponure, propagandowe gnioty nabierają zupełnie nowych znaczeń. Zamiast wykluczającej agitacji plakaty stają się nośnikami tolerancji, mówią o prawie do wyboru i zwracają uwagę na nasze prawdziwe problemy” – napisała posłanka.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!