Europa Wiadomości

Malta: Kościół przeciwstawia się wiernym i promuje związki homoseksualne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

3 czerwca na Malcie odbędą się wybory. Z tej okazji świeccy katolicy postanowili opublikować w lokalnym dzienniku płatne ogłoszenie nawołujące do obrony małżeństwa oraz tradycyjnego modelu rodziny. Był to również oczywisty manifest przeciwko promowaniu homoseksualnych aberracji. Ogłoszenie szybko spotkało się z potępieniem elit politycznych Malty jak również co zaskakuje samych biskupów.

W ogłoszeniu opublikowanym 21 maja w dzienniku „MaltaToday” na zlecenie organizacji „Maltańscy Katolicy Zjednoczeni dla Wiary”, przeczytać można: „Szanujemy wszystkich, czy to nauczycieli, zakonnice, homoseksualistów, imigrantów czy też przedsiębiorców (…). Szacunek należy się każdemu. Jednak świętość małżeństwa, czyli związku między mężem i żoną, nie daje nikomu prawa do poślubienia każdej osoby”.

Anons natychmiast skrytykowali liderzy dwóch partii politycznych walczących o przywództwo w kraju.  Obiecują oni legalizację niby-małżeństw sodomickich. Ich determinacja jest co najmniej zastanawiająca. Szacuje się bowiem, że na Malcie żyje zaledwie około 1 procenta homoseksualistów, przy czym nie wszyscy są zainteresowani legalizacją jakiegokolwiek związku.

„Małżeństwo tej samej płci jest nienaturalne. Jest sprzeczne z prawem naturalnym zaprojektowanym przez Boga i przekazywanym przez wszystkie pokolenia w naszej historii” – napisali w ogłoszeniu katolicy.

Inicjatorzy medialnej kampanii podkreślili, że małżeństwo może istnieć jedynie pomiędzy jednym mężczyzną i jedną kobietą. Zajęcie zaś publicznego stanowiska w obronie małżeństwa stało się koniecznością w sytuacji, gdy główne siły polityczne chcą wykoślawić jego znaczenie i zdeprecjonować je poprzez „gloryfikację grzechu”, jakim jest planowana legalizacja sodomickich pseudomałżeństw. Katolicy wezwali do zdecydowanego przeciwstawienia się diabolicznym planom „skorumpowanych polityków, którym się wydaje, że mogą żyć, jak im się podoba” i że „mogą redefiniować małżeństwo”.

Archidiecezja Malty, na czele której stoi arcybiskup Karol Scicluna, natychmiast zareagowała, odcinając się od organizacji, a także od ogłoszenia świeckich katolików.

Źródło: lifesitenews.com/pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!