Wiadomości

Małpia ospa sieje spustoszenia wśród bywalców imprez LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Hiszpańska minister zdrowia Carolina Darias poinformowała, że infekcje potwierdzono już na terenie siedmiu wspólnot autonomicznych Hiszpanii. Z danych resortu zdrowia wynika, że przypadki małpiej ospy wystąpiły w regionie Madrytu, w Andaluzji, na Wyspach Kanaryjskich, w Galicji, Estremadurze, Kraju Basków, a także w Kastylii-LaManchy.

Ostatnie ognisko choroby potwierdzono na Wyspach Kanaryjskich. Regionalne władze medyczne utrzymują, że wśród pacjentów z małpią ospą są osoby homoseksualne, które uczestniczyły w imprezie Gay Pride organizowanej w kurorcie Maspalomas. W wydarzeniu tym wzięło udział od 5 do 15 maja ponad 80 tys. osób, głównie turystów.

Także władzom medycznych wspólnoty autonomicznej Madrytu udało się odkryć jedno ze źródeł infekcji. Twierdzą one, że kilku zakażonych mężczyzn miało nabawić się małpiej ospy w jednej ze stołecznych saun dla osób homoseksualnych. W czwartek kierownictwo madryckiej kliniki Centro Sandoval, w której potwierdzono pierwsze w Hiszpanii przypadki małpiej ospy, podało, że choroba ta jest przenoszona drogą płciową wśród mężczyzn utrzymujących stosunki homoseksualne.

W ciągu ostatnich dni przypadki małpiej ospy zdiagnozowano w co najmniej ośmiu europejskich państwach – Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii, a także w USA, Kanadzie i Australii.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!