Wiadomości

Rosjanie przygotowują się do wznowienia natarcia na Sławiańsk

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjskie siły okupacyjne przygotowują się do wznowienia działań ofensywnych na kierunku z Izjumu na Sławiańsk – twierdzi Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Jednostki sił okupacyjnych przygotowują się do wznowienia ofensywy na kierunku sławiańskim. W ciągu dnia nieprzyjaciel prowadził ostrzał artyleryjski w okolicach miejscowości Wielika Komyszuwacha i Dowhenke w obwodzie charkowskim” – czytamy w komunikacie Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Najcięższe walki w ostatnich dniach toczą się w rejonie Siewierodoniecka i Lisiczańska w obwodzie ługańskim. Broniące się tam zgrupowanie wojsk ukraińskich atakowane jest od północy, od wschodu i od południa. Dziś Rosjanie zniszczyli most między Siewierodonieckiem i Lisiczańskiem.

Równocześnie Rosjanie nie ustają w wysiłkach, by przeciąć trasę Bachmut – Lisiczańsk. W ciągu nocy Rosjanie poczynili dalsze postępy i są coraz bliżej wspomnianej trasy, jednakże wciąż na całym odcinku jest ona kontrolowana przez siły ukraińskie. Utrzymanie kontroli nad tą strategiczną trasą ma trudne do przecenienia znaczenie w toczącej się bitwie.

Zacięte walki w rejonie Sewierodoniecka, Rosjanie próbują przeciąć trasę Bachmut-Lisiczańsk

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!