Wiadomości

Fatalne wieści z Belgii i Holandii – prawie sto zgonów w ciągu ostatniej doby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Belgii w ciągu ostatnich 24 godzin zmarły z powodu zarażenia koronawirusem 34 osoby, jeszcze gorzej jest w sąsiedniej Holandii, gdzie śmierć zabrała 63 osoby.

Jeszcze gorzej mają się sprawy w Holandii, gdzie w ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarły kolejne 63 osoby; w sumie odnotowano 276 ofiar śmiertelnych. Liczba nowych przypadków koronawirusa wynosi 811, a ogółem zakażonych zostało 5560 osób – poinformował we wtorek Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska.

526 nowych zakażeń koronawirusem i 34 spowodowane nim zgony stwierdzono w Belgii w ciągu ostatniej doby – poinformowały we wtorek władze tego kraju. – Jesteśmy w środku pandemii – powiedział rzecznik belgijskiego centrum kryzysowego Benoit Ramacker.

Najsłabsi rezydenci belgijskich domów opieki, którzy zakażą się koronawirusem, nie będą hospitalizowani – przewiduje dyrektywa tamtejszego Towarzystwa Gerontologii i Geriatrii.

Dyspozycja dotyczy osób osłabionych, co do których nie będzie wątpliwości, że choroba wywoływana przez koronawirusa, Covid-19, będzie dla nich śmiertelna. Działanie to ma odciążyć szpitale, które na razie czekają na nadejście dużej fali chorych wymagających intensywnej opieki medycznej.

Zachodnia Europa stanowi obecnie epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej.

Liczba zakażeń koronawirusem w Europie przekroczyła 200 tysięcy, podliczyła agencja AFP. Ponad połowę z nich zdiagnozowano we Włoszech – 64 tys. oraz w Hiszpanii – 40 tys. Blisko 11 tys. osób zmarło. Europa jest najbardziej obecnie dotkniętym przez nowy patogen kontynentem. Kolejne miejsce zajmuje Azja ze 100 tysiącami przypadków i ponad 3,5 tys. zgonów.

Szczególnie fatalnie, poza Włochami, wygląda to w Hiszpanii:

Dramat w Hiszpanii – ponad pięćset zgonów w ciągu ostatniej doby

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!