Wiadomości

Majątek wiceszefowej Parlamentu Europejskiego został zamrożony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agencja Reutera poinformowała, że Grecja zamroziła majątek wiceszefowej Parlamentu Europejskiego Evy Kaili w związku ze skandalem korupcyjnym.

Szef greckiego organu ds. prania brudnych pieniędzy i były zastępca prokuratora Sądu Najwyższego Haralambos Vourliotis nakazał również zamrożenie majątku jej partnera i najbliższej rodziny – podaje portal „Greek Reporter”.

Gazeta poinformowała, że belgijski sędzia Michel Claise postawił w stan oskarżenia cztery osoby i wydał nakaz ich aresztowania w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń o korupcję w Parlamencie Europejskim. Postawiono im zarzuty udziału w organizacji przestępczej, korupcji i prania pieniędzy.

Wśród aresztowanych jest ojciec Kaili, jak również partner i asystent parlamentarny. Zatrzymany został także Luca Visentini, niedawno wybrany sekretarz generalny Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych, a także Pier Antonio Panzeri, były poseł do Parlamentu Europejskiego, który był przewodniczącym parlamentarnej podkomisji ds. praw człowieka.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!