Świat Wiadomości

Magazyn “Vogue” umieścił na okładce mężczyzne , który uważa się za reprezentanta “trzeciej płci”…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com meksykański „Vogue” na okładce grudniowego numeru postanowił, po raz pierwszy w 120-letniej historii magazynu, umieścić przedstawiciela meksykańskiej „trzeciej płci”. Mężczyzna przedstawiający się jako Estrella Vasquez, zalicza się do przedstawicieli „muxes” – czyli mężczyzn przebierających się za kobiety.

Okładkowe zdjęcie w „Vogue’u”, uważanym za najważniejsze pismo kobiece, ma nobilitować meksykańskich zmiennopłciowców. Zdjęcie pana Estrelli zostało także opisane w brytyjskim wydaniu gazety.

Na fotografii wykonanej przez Tima Walkera widać mężczyznę w pełnym makijażu, z kwiatami na głowie oraz wachlarzem w ręce. Ubrany jest w tradycyjny strój kobiecy huipil z kolorowymi kwiatami.

Jest to typowe dla tzw. „muxes”, czyli meksykańskich mężczyzn, którzy przebierają się za kobiety. Mimo swojej zmiennopłciowości, według antropolog Antoniny Stasińskiej, nierzadko zawierają związki z kobietami i mają z nimi dzieci.

Nie jest to pierwsze wydanie, w którym „Vogue” wspiera tęczową ideologię. Wcześniej zdjęcia transpłciowców pojawiały się na okładkach m.in. francuskiego wydania.

To w końcu ile już jest tych płci?

Źródło: nczas.om

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!