Europa Wiadomości

Madrycki Orszak Trzech Króli został zamieniony w homoseksualną paradę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rządząca stolicą Hiszpanii skrajna lewica zdecydowała o zastąpieniu tradycyjnego Orszaku Trzech Króli, jaki ma miejsce corocznie w dzielnicy Vallecas, defiladą „trzech królowych”, organizowaną przez lobby LGTBQI.

„Królową” będzie mężczyzna przebrany za kobietę (drag queen), a także dwie tancerki, w tym jedna ciemnoskóra. Przejadą one ulicami miasta powozem udekorowanym w kolorach tęczy.

Ta antychrześcijańska prowokacja, zamiast Orszaku Trzech Króli oddającego cześć  Dzieciątku Jezus, wprowadza defiladę z serii gay pride. Tak Święta Rodzina zostanie zastąpiona parą dwóch kobiet, żyjących ze sobą w związku. Towarzyszyć im będą ich dzieci oraz uczniowie szkoły tańca.

Natomiast w Parla należącej do diecezji Getafe (Madryt) w kościele Świętego Franciszka Ksawerego sprofanowano tabernakulum i skradziono konsekrowane hostie. Miało to miejsce w nocy z 26 na 27 grudnia. Kuria biskupia wydała w tej sprawie komunikat.

„Drodzy bracia, w miejsce radości Bożego Narodzenia, wybucha wielkie cierpienie. Tego wieczoru, sprofanowano Eucharystię okradając parafialne tabernakulum. Proszę Was o modlitwę za złodziei i przebłaganie Serca Jezusowego” – napisał proboszcz parafii. Modlitwy przebłagalne odbyły się w czwartek. Przewodniczył im biskup Joaquin Maria Lopez de Andujar.

Była to już druga profanacja miejsca kultu katolickiego w Madrycie w ostatnich dwóch tygodniach. Wcześniej sprofanowano kaplicę w domu należącym do Braci Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!