Wiadomości

Maciej Maleńczuk odpowie za atak na działacza pro-life?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wobec Macieja Maleńczuka złożony został prywatny akt oskarżenia po tym jak wokalista zaatakował działacza Fundacji Pro – Prawo do Życia. Akt oskarżenia skierowali do Sądu Rejonowego w Krakowie prawnicy Ordo Iuris. Wnioskodawcy żądają dla Maleńczuka pozbawienia wolności.

Wokalista znany ze skandalicznych wystąpień najpierw zaatakował, a następnie uderzył w twarz działacza pro-life. Zdarzenie miało miejsce 17 grudnia 2016 roku w Krakowie w czasie pikiety antyaborcyjnej zorganizowanej przez Fundację Pro – Prawo do Życia. Pokrzywdzony natychmiast zawiadomił policję, jednak – jak wyjaśnia Ordo Iuris – wokalista nie został zatrzymany i swobodnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Sam Maleńczuk na swoim koncie na Facebooku przyznał się do ataku na wolontariusza, a jednocześnie zachęcił innych do udziału w atakach i rozbijaniu pikiet pro-life.

Prawnicy Ordo Iuris zakwalifikowali atak Macieja Maleńczuka, poprzedzający pełne nienawiści wpisy na portalu społecznościowym, jako naruszenie nietykalności cielesnej pokrzywdzonego. Prywatny akt oskarżenia został złożony w Sądzie Rejonowym, dla Krakowa-Śródmieścia” – wyjaśnia w komunikacie Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Sprawę pokrzywdzonego wolontariusza Fundacji Pro – Prawo do Życia prowadzą mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Maciej Kryczka.
Mec. Kryczka komentując zajście wskazał, że Maleńczuk nie tylko napadł na wolontariusza, ponieważ ten prezentował odmienne od wokalisty poglądy względem ochrony życia, ale także chełpił się tym faktem i zachęcał językiem pełnym nienawiści do kolejnych aktów agresji.

– W naszej opinii takie zachowanie, niezależnie od tego czy sprawca jest osobą publiczną czy nie, zasługuje na karę pozbawienia wolności, o co wnioskujemy – mówi prawnik Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris, cytowany w komunikacie.

IK

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!