Wiadomości

Lubuscy policjanci namierzyli i zatrzymali pedofila

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szybka reakcja lubuskich policjantów na sygnały o zachowaniu pedofilskim skutkowały ustaleniem i zatrzymaniem 48-latka.

Ten przed kilkoma dniami przy wykorzystaniu komunikatora, korespondował z małoletnimi dziewczynkami wysyłając im treści o charakterze erotycznym. Mężczyzna ten 31 maja został zatrzymany w Warszawie przez policjantów z regionu, na którym do przestępstwa doszło oraz tych z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo–Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Sytuacja miała miejsce w jednym z powiatów w województwie lubuskim. Czujność matki jednej z małoletnich dziewczynek skutkowała odnalezieniem na urządzeniach mobilnych jej córki, korespondencji o charakterze erotycznym. Szybko o tym fakcie poinformowała lubuskich stróżów prawa. Oprócz miejscowych funkcjonariuszy, w sprawę zaangażowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Okazało się za autorem treści o charakterze pedofilskim jest mężczyzna, który korespondował równolegle także z inna małoletnią z tego regionu. Policjanci zabezpieczyli urządzenia i nośniki, aby poddać je szczegółowym oględzinom i ustalić fakty. Po dokładnej analizie i wykonaniu zaawansowanych czynności operacyjnych i śledczych ustalono, że autorem wpisów i przesyłaniu bezprawnych zdjęć oraz filmów przy wykorzystaniu komunikatora jest 48-letni mieszkaniec Warszawy.

31 maja lubuscy policjanci zatrzymali w stolicy osobę podejrzaną o elektroniczny kontakt z osobą małoletnią w celach pedofilskich. Śledczy będą w tej sprawie wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!