Wiadomości

Czołgi sił proukraińskich nacierają na Szebekino w obwodzie biełgorodzkim w Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W natarciu podobno biorą udział czołgi i bojowe wozy piechoty…

Rosyjskie kanały na telegramie donoszą o ciężkich walkach, które mają obecnie miejsce na podejściach do miasta Szebekino, w obwodzie biełgorodzkim, które od wczoraj jest intensywnie ostrzeliwane przez artylerię.

Dowództwo operacyjne obwodu biełgorodskiego twierdzi, że nie doszło do przełamani rosyjskich pozycji, mimo że sytuacja w rejonie szebekińskim jest trudna z powodu ostrzału i trwających walk. Z kolei Legion “Wolność Rosji” oraz Rosyjski Korpus Ochotniczy opublikowały w internecie nagrania, w których zapowiadają rychłe “wyzwolenie Rosji”.

Szebiekino to miasto w południowo-zachodniej części Rosji, w obwodzie biełgorodzkim, przy granicy z Ukrainą. Ośrodek administracyjny rejonu szebiekińskiego, tworzy osiedle miejskie „Gorod Szebiekino”. W 2015 roku liczyło 43.331 mieszkańców. “Według wstępnych danych jest pięciu poszkodowanych. Policjant z otwartym złamaniem kości ramiennej. I dwie kobiety z ranami odłamkowymi kończyn górnych i dolnych. Jest jeszcze jeden ranny mężczyzna, to strażnik mostu. Trzy osoby trafiły do ​​szpitala, lekarze udzielają im wszelkiej niezbędnej pomocy, jednej kobiecie udzielono pomocy na miejscu, dalsze leczenie będzie miało charakter ambulatoryjny. Otrzymano informację o nieprzytomnym mężczyźnie z licznymi ranami odłamków. Karetka zabiera go do szpitala” – napisał na telegramie gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!