Wiadomości

Lubelscy policjanci zatrzymali członków włoskiej grupy przestępczej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kryminalni z 4. komisariatu we współpracy z łącznikiem włoskiej policji doprowadzili do zatrzymania dwóch obywateli Włoch. Mężczyźni byli poszukiwani listem gończym oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Są podejrzani o udział w zorganizowane grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy. Trafili już do aresztu.

Dwaj 50-latkowie od ubiegłego roku ukrywali się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Mężczyźni uciekli z kraju i ukryli się we Włoszech. Są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie brudnych pieniędzy. Najpierw wydano za nimi list gończy, a ostatnio byli poszukiwaniu Europejskim Nakazem Aresztowania.

Na trop dwóch obywateli Włoch wpadki operacyjni z 4. Komisariatu. Funkcjonariusze we współpracy z łącznikiem włoskiej policji ustalili dokładne miejsce pobytu i doprowadzili do zatrzymania obu mężczyzn. 50-latkowie już zostali przewiezieni do Polski i trafili do tymczasowego aresztu.

Z informacji włoskich służb wynika, że zatrzymani dopuszczali się przestępstw nie tylko na terenie Polski. Byli również członkami włoskiej grupy przestępczej.

komisarz Kamil Gołębiowski
Lubelska Policja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!