Wiadomości

Łowca nastolatek, Krystian W. ps. “Krystek”, wyszedł dziś na wolność

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Krystian W., znany jako “Krystek” lub “łowca nastolatek”, wyszedł dziś na wolność – dowiedział się reporter RMF FM. Mężczyzna skończył odsiadywać wyrok za zgwałcenie 17-latki, wciąż jednak jest oskarżony między innymi o liczne przestępstwa seksualne, których ofiarami padły według prokuratury 33 kobiety. Większość była nastolatkami, pięć z nich nie miało ukończonych 15 lat – przypomina RMF.

Dziś dokładnie minął czas kary pozbawienia wolności dla Krystiana W., którą w kwietniu 2018 roku orzekł Sąd Rejonowy w Wejherowie, a precyzyjnie mówiąc jego wydział zamiejscowy w Pucku. Informację o dzisiejszym wyjściu Krystiana W. na wolność potwierdził reporterowi RMF FM Kubie Kałudze adwokat Piotr Pawlak, który broni “Krystka” w głównym procesie, który toczy się wciąż przed sądem w Wejherowie.

Gdy w 2018 roku Krystian W. został skazany na 3 lata więzienia, był już tymczasowo aresztowany w śledztwie dotyczącym właśnie licznych przestępstw seksualnych. Proces w tej sprawie ruszył w styczniu 2019 roku, gdy “Krystek” odsiadywał już wyrok, który dziś skończył. Nie było więc konieczności aresztowania.

W związku z dobiegającą końca karą, prokuratura chciała ponownego zastosowania takiego środka zapobiegawczego, ale nie zgodziły się na to sądy: kolejno rejonowy w Wejherowie i okręgowy w Gdańsku, uznając, że tymczasowe aresztowanie w tej głównej sprawie przekraczało już 2 lata, a jest ona na zaawansowanym etapie i nie ma obawy matactwa ze strony Krystiana W. Wobec mężczyzny zastosowane zostały dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi nastolatkami i zbliżania się do nich.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!