Wiadomości

Białystok: Marsz poparcia dla służb broniącej naszej granicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Białymstoku podziękowano funkcjonariuszom Straży Granicznej, policji oraz żołnierzom Wojska Polskiego, którzy pełnią swoją służbę na granicy polsko-białoruskiej. W ich intencji modlono się w kościele, po czym odbyła się manifestacja.

Mszą św. w intencji obrońców granicy polsko-białoruskiej odprawiona została w kościele św. Rocha. Następnie jej uczestnicy przeszli główną ulicą miasta na Rynek Kościuszki. Nieśli ze sobą baner z hasłem “#dziękujemy”, a także biało-czerwone flagi. Po drodze skandowali „Dziękujemy!”, „Dziękujemy obrońcom granic!”. Trzymali też hasła „Murem za polskim mundurem”, „Solidarni z obrońcami granic” oraz „Popieramy obrońców granic”.

Prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki mówił, że ludzie spotkali się, by oddać hołd i cześć obrońcom granic. Podziękował wszystkim, którzy mimo padającego deszczu przyszli, by wyrazić poparcie dla wszystkich służb, które bronią bezpieczeństwa.

– Jesteśmy tutaj, żeby powiedzieć, że nielegalne forsowanie granicy nie jest prawem człowieka. Jesteśmy tutaj, żeby powiedzieć, że rzucanie granatami hukowymi, kamieniami i gałęziami w polskich funkcjonariuszy nie jest prawem człowieka. Jesteśmy tutaj, żeby powiedzieć, że nielegalna imigracja ekonomiczna, nie jest prawem człowieka – mówił Winnicki. Ocenił, że na polskiej granicy nie są łamane prawa człowieka, ponieważ – jak podkreślił – „forsowanie nielegalnie granicy żadnym prawem człowieka nie jest”.

– Chcieliśmy podziękować i wyrazić solidarność ze wszystkimi funkcjonariuszami, których jedynym podstawowym i fundamentalnym zadaniem jest obrona granic. Jaka? Skuteczna – mówił Winnicki. Dodał, że nie ma złudzeń, że jeśli zostaną wpuszczeni imigranci, to w kolejnych dniach będzie ich coraz więcej. – Nie mamy złudzeń, że raz przerwana granica będzie atakowana stale – ocenił poseł.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru magazynu Magna Polonia:

Magna Polonia numer 30 – Brońmy granic!

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!