Felietony

List do redakcji – à propos polityki Francji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szczęść Boże,

jestem Polką mieszkająca od 16 lat we Francji (mąż Francuz) w departamencie Drôme.

Z uwagą śledzę “Pobudke” i Pana Grzegorza Brauna, którego wielkim fanem jest mój ojciec. Widzę, na stronie MagnaPolonia że interesujecie się Państwo panią M. Le Pen, której “kultura” osobista, niepełna wiedza i sarkazm oraz relatywizm moralny daje wiele do życzenia mimo, iż program polityczny podoba się coraz większemu kręgu ludzi.

Osobiście, śledzę z uwagą (jak większość praktykujących klasycznych katolików, ale nie tylko) kandydaturę (niestety jeszcze niezdeklarowaną) pana François Assalineau, wysokiego rangą urzędnika państwowego, który założył partię UPR w 2007. Program o wiele bardziej “drastyczny” i o wiele ciekawszy od partii Le Pen.

Jego wykłady o historii Francji są nie tylko fascynujące, ale sporo pouczające, jego zdanie o polityce Europy, o wyjściu z NATO, Unii Europejskiej i powrocie do franka są bardziej przekonywujące i uzasadnione od zdania M LePen.

Kulturą obycia, wiedzą polityczno-historyczna i dyplomacją przypominają mi wystąpienia Pana Grzegorza Brauna, które bardzo cenię. Polecam zajrzeć na stronę oficjalną….

https://www.upr.fr/
https://www.upr.fr/programme-elections-presidentielles-france
https://www.upr.fr/conferences/lhistoire-de-france  – znakomity długi wykład z wieloma “smaczkami” pozwalającymi zrozumieć program UPR i współczesna Francję i nagrania na youtubie pana Asselineau.

Ośmielam się Państwu zwrócić na niego uwagę, gdyż podejrzewam, będziecie Państwo nim zaciekawieni.

Pozostawiam Państwu przyjemność “odkrycia” tego człowieka i jego wizji na świat.

z poważaniem,
pozdrawiam serdecznie,
Dagmara Rollet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!