Wiadomości

Linie lotnicze zmuszone są zawiesić loty nad Ukrainą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Międzynarodowe firmy ubezpieczeniowe zaprzestały od poniedziałku (14 lutego) ubezpieczania samolotów na loty nad Ukrainą ze względu na duże ryzyko działań wojennych.

Ze względu na wymagania leasingodawców (właścicieli samolotów) wszystkie samoloty ukraińskich i większość międzynarodowych linii lotniczych jest w związku z tym zmuszona do zawieszenia lotów i bazowania samolotów poza Ukrainą.

12 lutego holenderska linia lotnicza KLM ogłosiła tymczasowe zawieszenie lotów do Kijowa, a 13 lutego samolot SkyUp Funchal – Kijów został zmuszony do lądowania w Kiszyniowie ze względu na wymagania wynajmującego i międzynarodowych firm ubezpieczeniowych.

Prawdopodobnie od 14 lutego 2022 r. wszystkie ukraińskie linie lotnicze nie będą mogły latać w przestrzeni powietrznej Ukrainy. Wyjątki mogą dotyczyć rosyjskich linii lotniczych, które są ubezpieczone w Rosji – na przykład Azur Air Ukraine, filia rosyjskiego Azur Air.

W niedzielę odbędzie się posiedzenie rządu, a decyzje dotyczące lotów nad Ukrainą mają zostać podane do wiadomości publicznej. Dodatkowo na sytuację mogą wpłynąć decyzje partnerów międzynarodowych, co może przyczynić się do szybkiego wznowienia lotów na Ukrainę.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!