Polska Wiadomości

Liga Antydefarmacyjna uznała, że policyjne statystyki sączą mowę nienawiści…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal stefczyk.info Liga Antydefamacyjna (ADL), jedna z najważniejszych amerykańskich organizacji żydowskich, dodała liczbę 1352 do swojej bazy danych mowy nienawiści. Ich zdaniem jej używanie to objaw rasizmu wobec czarnoskórych.

Według wytłumaczenia na stronie ADL 1352, zapisywane alternatywnie jako 13/52, nawiązuje do statystyk FBI z których wynika, że czarnoskórzy – stanowiący ok. 13% populacji USA – popełnia 52% morderstw. Statystyka ta jest jak najbardziej prawdziwa, jednak zdaniem ADL używanie jej to „rasistowska propaganda” która ma na celu pokazanie Afroamerykanów jako „dzikich i kryminalnych z natury”.

ADL dodała do swojej bazy również liczbę 13/90. Druga liczba nawiązuje do statystyki, wedle której Afroamerykanie dokonują 90% zbrodni, w których sprawca i ofiara należą do różnych ras. Prawdziwość tej statystyki jest jednak bardziej wątpliwa – według ADL niektórzy twierdzą, że jest oparta na raporcie Departamentu Sprawiedliwości z 1994 roku, jednak nigdzie w rzeczonym raporcie nie występuje.

Założona w 1913 roku pod patronatem B’nai B’rith ADL jest uznawana za jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych amerykańskich organizacji żydowskich. W ostatnich latach coraz częściej zajmuje się przypadkami rasizmu nie powiązanymi z antysemityzmem. Przez amerykańską prawicę jest jednak powszechnie oskarżana o polityczne skrzywienie i przymykanie oczu na przypadki rasizmu i mowy nienawiści ze strony lewicy.

Orwellowski sen staje się jawą…

Źródło: stefczyk.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!