Polska Wiadomości

Dorota Gawryluk z Polsatu otwarcie mówi o dyskryminowaniu osób wierzących w środowisku dziennikarskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal onet.pl szefowa informacji i publicystyki Telewizji Polsat uważa, że zarzucana stacji przychylność wobec środowisk prawicowych to “łatka przyklejana tym, którzy nie opowiadają się po żadnej ze stron i chcą robić rzetelne dziennikarstwo”. – Nie zależy nam ani na obaleniu obecnego rządu, ani na utrzymywaniu go – przekonuje w rozmowie z tygodnikiem “Wprost”, cytowanej przez portal WirtualneMedia.pl.

– Jedne środowiska próbują dyscyplinować inne, stawiać pod ścianą. Jakby mówili: “Uważajcie, bo jeśli nie będziecie myśleć jak my, to was napiętnujemy, przylepimy łatkę” – tłumaczy. – Nie ma sensu się tym przejmować. Trzeba robić swoje. To jest ważne, a nie środowiskowe bijatyki, wojenki i podchody tych wszystkich chłopców i dziewczynek, czasem niedowartościowanych, czasem przewartościowanych. Ich opinia mnie nie interesuje. Najważniejsza jest opinia naszych widzów – mówi Gawryluk.

Jej zdaniem zarzuty o “skręt w prawo” pojawiają się z uwagi na jej konserwatywny światopogląd. – To dlatego, że mam odwagę mówić, że jestem wierząca. Z tym wielu “kolegów” miało największy problem. Dlaczego? Jeśli ktoś wierzy w Boga i o tym mówi, to według nich nie powinien piastować żadnych funkcji publicznych. Tak był zarzut. Zawsze będzie niezgoda na to, że stanowisko dostał ktoś spoza “ich” środowiska. Ktoś o innym sposobie myślenia. To stygmatyzowanie – uważa.

Dziennikarka przyznaje też, że śmieszy ją “wojna paskowa” pomiędzy stacjami informacyjnymi. – Gdyby porównać paski w TVP i innych telewizjach komercyjnych, wyszłoby na to, że niczym się nie różnią. Są tak samo zaangażowane emocjonalnie i politycznie. Atakowanie jednych przez drugich jest naprawdę zabawne – mówi.

Co wy na to?

Źródło: onet.pl