Świat Wiadomości

Liderka BLM kupiła sobie dom w drogiej białej dzielnicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal medianarodwoe.com liderka i współzałożycielka ruchu Black Lives Matter, marksistka Khan-Cullors kupiła od 2016 roku cztery, luksusowe nieruchomości za kwotę 3,2 miliona dolarów.

Współzałożycielka i liderka BLM, Patrisse Khan-Cullors wzbudziła znaczne zainteresowanie mediów, gdy ujawniono jej ostatni zakup. Aktywistka, określająca się, jako „marksistkę”, kupiła bowiem dom o wartości 1,4 miliona dolarów w bogatej, czeskiej dzielnicy w okolicy Los Angeles. Kobieta od wielu lat angażuje się w „antyrasistowskie” akcje, zarzucając białym m.in. strukturalny rasizm i wykorzystywanie czarnoskórych. Oprócz głoszenia tak „wzniosłych” haseł, jak „Black Lives Matter!” Khan najwidoczniej nie próżnowała, regularnie inwestując w drogie budynki. New York Post odkrył, iż nie była to wcale pierwsza nieruchomość nabyta przez kobietę w ostatnich latach. Działaczka, mająca rzekomo prowadzić bardzo skromne życie, kupiła łącznie cztery domy za ponad 3,2 miliona dolarów.

W 2016 roku liderka BLM zakupiła dom za 510 000 dolarów w Inglewood, innym przedmieściu Los Angeles. Od tego czasu wartość domu z trzema sypialniami wzrosła o ponad 50 procent, do 800 000 dolarów – informuje portal. Dobra passa Khan trwała dalej. Dwa lata później, kobieta zafundowała sobie drugi dom, tym razem również w hrabstwie Los Angeles, ale w centrum miasta. Pierwotnie został on wyceniony na 590 000 dolarów, jednak jego cena wzrosła od tamtej pory do 720 000 dolarów. Khan, wraz ze swoją „niezgodną z płcią żoną”, Janaya, kupiła wiejski dom w Georgii. Ów „wiejski” dom zajmuje 3,2 akra ziemi, a w chwili zakupu był wart 415 tysięcy dolarów. Nie jest jasne, czy od tego czasu wartość nieruchomości uległa zmianie.

Okazuje się, iż liderka BLM jest wyjątkowo obrotną osobą. Khan rozważała inwestycje na rynku nieruchomości nie tylko w USA. W zeszłym roku wraz z “żoną”, będącą również aktywistką BLM, była widziana na Bahamach. Kobiety miały szukać nieruchomości w bogatej dzielnicy, w której swoje grunty posiada choćby Justin Timberlake czy Tiger Woods. W okolicy mieszka wielu innych celebrytów, a ceny nieruchomości wynoszą od 5 do 20 milionów dolarów. Tak ogromne inwestycje wzbudziły pytania nawet wśród innych aktywistów BLM. Zastanawiają się oni, skąd Khan wzięła tak wielkie pieniądze.

Nowojorski aktywista BLM, Hawk Newsome, wezwał do „niezależnego śledztwa” i odkrycia źródła pieniędzy czarnoskórej. „Jeśli będziesz nazywać siebie socjalistą, musisz zapytać, ile z jej własnych pieniędzy trafia na cele charytatywne” – powiedział Newsome. „To naprawdę smutne, ponieważ sprawia, że ​​ludzie wątpią w słuszność ruchu i przeoczają fakt, że to ludzie tworzą ten ruch”. Uzasadnione pytania wzbudza fakt, iż w samym tylko 2020 roku ruch BLM otrzymał ponad 90 milionów dolarów z darowizn. Coraz więcej osób zastanawia się, w jaki sposób wydawane są te kwoty. Nie jest jasne, ile z zebranych pieniędzy trafiło do Khan-Cullors.

Znamienne…

Źródło; medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!