Polska Wiadomości

Na jasną Górę zjechało się ok 10 tys. motocyklistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal nczas.com w niedzielę 11 kwietnia rozpoczął się sezon motocyklowy. Zainaugurowała go pielgrzymka na Jasną Górę. Uczestniczyło w niej ok. 10 tys. motocyklistów. „Życzliwi” zadawali sobie pytanie, gdzie była policja pilnująca przestrzegania koronaobostrzeń. Odpowiedź nadeszła jednak szybko. Jak się okazało, znajdowali się na miejscu i było im „niezmiernie miło”.

W sieci pojawiło się nagranie z pielgrzymki motocyklistów na Jasną Górę. Furorę w internecie robi fragment z przemawiającą… przedstawicielką policji.

– Jest mi niezmiernie miło, że pomimo obecnej sytuacji, jaką mamy w kraju, spotykamy się dzisiaj w tak licznym gronie – powiedziała policjantka.

Śląska policja podała, że podczas pielgrzymki motocyklistów na Jasną Górę funkcjonariusze wylegitymowali 156 osób, ujawnili 1 kierującego samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niecałe 100 wykroczeń. Policja ma teraz przekazać prokuraturze zgromadzone materiały.

Ta ma ocenić czy doszło do popełnienia przestępstwa narażenia na niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób przez organizatora. Chodzi o naruszenie koronaobostrzeń.

„Z uwagi na obowiązujący w naszym kraju stan epidemii, decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie na Jasnogórskie Błonia wjechało mniej uczestników, niż w poprzednich latach. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników, policjanci systematycznie informowali o konieczności przestrzegania zasad reżimu sanitarnego oraz reagowali na łamanie obostrzeń” – poinformowała policja.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!