Europa Wiadomości

Liderka Alternatywy dla Niemiec nazwana “nazistowską d….” Sąd w Hamburgu nie widzi w tym nic złego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liderka Alternatywy dla Niemiec (AfD) Alice Weidel powiedziała podczas partyjnej konferencji w Kolonii, że poprawność polityczna należy wyrzucić na śmietnik historii. Komediant  Christian Ehring postanowił w ostrych słowach zaatakować to działaczkę AfD. W prowadzonym przez siebie programie radiowym powiedział:

“W porządku, polityczna poprawność się skończyła – bądźmy więc wszyscy politycznie niepoprawni. To nazistowska dziwka”

Nie widząc niczego zabawnego w żartach Ehringa, Weidel podjęła działania przeciwko prezenterowi, mówiąc że jego słowa są obraźliwe i narażają ją na niebezpieczeństwo. Jednak wczoraj sąd w Hamburgu nie zgodził się z Weidel, uznając że wyrażenie to było żartem na temat jej odniesienia do poprawności politycznej. Orzeczono, że słowo “nazistowskie” odnosi się do faktu, że “w dużej mierze wśród społeczeństwa AfD jest uważane za ugrupowanie prawicowe lub nawet skrajnie prawicowe”.

Następnie stwierdzono, że chociaż słowo “dziwka” ma konotacje seksualne, jasne jest, że “zostało użyte, ponieważ skarżąca jest kobietą, a komentarz nie jest w żaden sposób prawdą”. W wyroku stwierdzono również, że satyra – nawet przejaskrawiona – jest chroniona przez niemieckie prawo w zakresie wolności słowa, a Weidel – jako postać publiczna – musi to zaakceptować. Weidel ogłosiła, że ​​odwoła się od tej decyzji.

– To orzeczenie pokazuje, jak daleko możesz skryć się pod ochroną satyry w Niemczech. To, że takie agresywne zniesławienie stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa pani Weidel, nie wydaje się przeszkadzać sądowi – powiedział rzecznik AfD, Christian Luth.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!