Wiadomości

Liczyła na spory zarobek, padła ofiarą oszustów i straciła blisko 57 tysięcy złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Blisko 57 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu tomaszowskiego podczas inwestycji w kryptowalutę bitcoin. Kobieta padła ofiarą manipulacji ze strony przestępców, podających się za konsultantów platformy inwestycyjnej. Poprzez zainstalowanie oprogramowania AnyDesk, kobieta umożliwiła zdalny dostęp do swojego komputera.

Do mieszkanki powiatu tomaszowskiego na początku marca bieżącego roku zadzwoniła kobieta ze wschodnim akcentem, która podała się za konsultantkę platformy inwestycyjnej i zaproponowała pomoc w inwestowaniu w bitcoiny.

Kobieta została poinstruowana, gdzie i w jaki sposób ma się zalogować na platformie inwestycyjnej, a po przelaniu ustalonej kwoty, „konsultantka” zapewniła, że w jej imieniu będzie dokonywała inwestycji. Następnie została poinformowana o konieczności zainstalowania aplikacji AnyDesk do zdalnego dostępu pulpitu. Mieszkanka powiatu tomaszowskiego zalogowała się na swoje konto bankowości internetowej, żeby wykonać przelew znacznej kwoty pieniędzy przeznaczonej na zakup bitcoinów. W tym samym czasie zainstalowane oprogramowanie przechwyciło login i hasło do konta bankowości internetowej kobiety. Ponowna rozmowa z „konsultantką” dotyczyła wypracowanego zysku i konieczności dalszej inwestycji pod warunkiem wpłaty kolejnych kwot pieniędzy. Kobieta w wyniku oszustwa straciła blisko 57 tysięcy złotych.

/Policja Lubelska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!