Wiadomości

Libijskie siły rządowe powstrzymały natarcie wojsk Haftara na stolicę kraju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Siły podległe Rządowi Zjednoczenia Narodowego, na którego czele stoi premier Faiz Saradż, zdołali powstrzymać natarcie Libijskiej Armii Narodowej (LNA), dowodzonej przez marsz. Chalifa Haftara, na stolicę kraju Trypolis. Informację tej treści przekazała rosyjska agnecja RIA Novosti, powołując się na źródło w najbliższym otoczeniu premiera Saradża.

Oddziały Haftara kontrolują wschodnią część kraju, z centrum w Tobruku, z kolei część zachodnia, wraz ze stolicą kraju, znajduje się pod kontrolą stronników Saradża. Wczoraj kolumny LNA rozpoczęły natarcie w kierunku Trypolisu, a Chalif Haftar w płomiennym przemówieniu zapowiadał rychłe jego zdobycie.

Według informacji, na które powołuje się RIA Novosti, siły Haftara posunęły naprzód w kierunku zachodnim, w szczególności zdobyły miasto Gharjan, a następnie umocniły się na punkcie kontrolnym znajdującym się w odległości 27 kilometrów od Trypolisu.

„Jednakże ubiegłej nocy przybyłe z Trypolisu i Az-Zawiji posiłki połączyły się i wzięły je w pierścień okrążenia” – podało owo źródło.

Według niego 150 ludzi z formacji Haftara wzięto do niewoli, zdobyto także około 60 samochodów.

„Sytuacja na drodze, biegnącej wzdłuż wybrzeża, stabilna, jest ona przejezdna” – wyjaśnił informator RIA Novosti, dodając, że niedawno przebywał tam szef rządu, urzędującego w Trypolisie.

Czytaj też:

Libijska Armia Narodowa rozpoczęła natarcie na stolicę kraju

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!