Islam Świat Wiadomości

Arabski socjolog nakłania mężczyzn do bicia swoich żon w imię miłości…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl 29 marca 2019 r. socjolog z Kataru, Abd Al-Aziz Al-Chazraj Al-Ansari, zamieścił wideo na kanale Al-Mojtama YouTube, w którym pokazał i wyjaśnił, jak bić żonę w sposób dozwolony przez islam. Materiał ten upowszechnia w ramach przestrogi mocno krytyczna wobec islamu telewizja internetowa Memri TV, która należy do mającego siedzibę w Waszyngtonie think tanku The Middle East Media Research Institute (MEMRI).

Arabski “uczony” pokazuje to na chłopcu, który w nagraniu ma odgrywać bitą kobietę.

– Drodzy widzowie, wielu ludzi – szczególnie ludzi, którzy są żonaci – chciałoby wiedzieć jak bić żonę. Czy bicie żony jest konieczne? Czy trzeba bić żonę codziennie? Nie […] Najpierw musimy zrozumieć, że mężczyzna jest przywódcą w domu. Przywódca musi mieć władzę, tak jak dyrektor firmy […] Przywódca domu może zdecydować się na zdyscyplinowanie swojej żony, żeby życie mogło toczyć się dalej […] Jak mąż bije żonę? Daje jej dyscyplinujące bicie z miłości. Bicie powinno być lekkie i trzeba zrobić tak, by żona odczuła swoją kobiecość i męskość jej męża – taki szokujący wykład daje Katarczyk. – Najpierw musi „upomnieć ją” – innymi słowy, powinien jej dać radę. Potem powinien powstrzymać się przed dzieleniem z nią łoża. Jeśli to wszystko nie pomaga, zaczynamy bicie, jako ostatnią deskę ratunku. Czym jest bicie w islamie? Bicie w islamie… Poczekaj, nie ruszaj się… Mąż musi dać żonie odczuć swoją siłę.

Zastrzega jednak, że Mahomet “miłosiernie” zabraniał bicia po twarzy.

– Uderzanie w twarz, walenie w głowę, przyłożenie pięścią w nos – to wszystko jest zakazane. Bicie jest dla dyscypliny. Zobaczmy, jak się to robi. Nie wychodź więcej z domu! Słuchaj tego, co ci mówię! To jest bezbolesne bicie, które nie zostawia siniaków ani nie powoduje krwawienia – kontynuue swój wywód. – Bracia, dlaczego mężowie biją swoje żony? Ponieważ niektóre żony lubią dominujących i autorytarnych mężów. Z natury lubią agresywnych i silnych mężów […] Z niektórymi kobietami upominanie ich i odmowa dzielenia łoża z nimi nie pomaga. Jedyną rzeczą, która pomaga z takimi kobietami, jest bicie. Potrzebuje ona odczuć, że jesteś prawdziwym mężczyzną. Taka jest jej natura. Drodzy bracia, mam nadzieję, ze zrozumieliście prawo do dyscyplinowania żony w islamie. Nie wolno nam zacząć pytać o to, czy nasza religia jest okrutna – nie, nasza religia jest religią miłosierdzia i dobroci.

Jak  skomentujecie taki sposób wyrażania uczuć? Czy wyczuwacie tu słynne “ubogacenie kulturowe”? Piszcie w komentarzach.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!