Wiadomości

Libijska Armia Narodowa ruszyła do natarcia, kierując się na Syrtę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bliskowschodnie serwisy agencyjne przekazały informację, że wysiłki ONZ, których celem było skłonienie do dialogu zwalczające się „rządy” Libii, zakończyły się fiaskiem i że oddziały marszałka Chalifa Haftara podjęły ofensywę przeciwko siłom tzw. Rządu Porozumienia Narodowego Faiza Saradża.

LNA (Libijska Armia Narodowa) ruszyła do walki z siłami „premiera” Saradża w rejonie miasta Garian. Marszałek Haftar nie ukrywa, że ​​użyje siły militarnej do zjednoczenia kraju. Aby pozyskać środki niezbędne do prowadzenia działań wojennych, LNA próbuje przejąć kontrolę nad strategicznie ważnymi terytoriami Libii. Chodzi przede wszystkim strefę przybrzeżną z dużymi portami, a także pola naftowe.

Libijska Armia Narodowa prowadzi operację pod hasłem wyzwolenia kraju od terroryzmu.
Ofensywa LNA zbiegła się z wizytą w regionie Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych António Guterresa. Według Guterrisha, celem jego wizyty jest „pomoc w rozwiązaniu konfliktu libijskiego”.

Marszałek Haftar uznał działania ONZ za spóźnione i szkodliwe. Teraz, podkreślił on, armia narodowa jest gotowa doprowadzić do zjednoczenia Libii. Obecnie kolumny wojskowe LNA zmierzają w kierunku m. Syrta, kontrolowanego przez siły wierne Saradżowi.

/topwar.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!