Wiadomości

Lewica oraz aktywiści LGBT zaprezentowali projekty ustaw o tzw. równości małżeńskiej i związkach partnerskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kandydat na prezydenta Polski Robert Biedroń, przedstawiciele Lewicy i aktywiści LGBT zaprezentowali dwa projekty ustaw – o tzw. równości małżeńskiej i związkach partnerskich. Klub Lewicy zapowiedział też ich złożenie w Sejmie.

Propozycje zakładają zmiany w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. W ich myśl, małżeństwem nazywany miałby być związek dwóch osób różnej lub tej samej płci. Lewica chce ponadto, by związki te posiadały te same prawa. Mowa m.in. o prawach do dziedziczenia, przysposobienia czy wspólności majątkowej. Propozycje Lewicy zakładają też legalizację związków partnerskich dwóch osób, niezależnie od ich płci i tożsamości psychoseksualnej lub płciowej.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski podkreśla, że takie zmiany społeczne są nie do przyjęcia. Polityk mówi też, że byłyby one sprzeczne z konstytucją.

– Te projekty oceniam negatywnie. Są one niezgodne z polską konstytucją, z art. 18, który definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Wiemy, że kandydaci lewicowi, liberalni od dłuższego czasu forsują przyjęcie w Polsce jakiejś formy małżeństw homoseksualnych oraz adopcji dzieci przez takie pary. Wiemy, że środowisko Roberta Biedronia, Rafała Trzaskowskiego dąży do tego, żeby w Polsce takie zmiany społeczne zaszły. Musimy się temu mocno sprzeciwiać – podkreśla poseł Bartłomiej Wróblewski.

Obronę instytucji małżeństwa oraz ochronę dzieci przed ideologią LGBT deklaruje Zjednoczona Prawica i prezydent Polski. Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda podpisał w tej sprawie deklarację ,,Karta Rodziny”.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!