Polska Wiadomości

Lewacka swołocz zdewastowała pomnik poświęcony pamięci Węgierskich Honwedów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal kresy.pl zdewastowano warszawski pomnik poświęcony pamięci Węgierskich Honwedów, którzy udzielali pomocy i wsparcia uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Wpiątek na Facebooku Portal Warszawski opublikował zdjęcie zdewastowanego pomnika Węgierskich Honwedów, odsłoniętego 19 września 2017 r.

Pomnik znajduje się na ul. Matejki, vis a vis ambasady Kanady, niedaleko Wiejskiej i pomnika Polski Walczącej.

Według ministra Mariusza Kamińskiego tylko w ostatni weekend odnotowano 22 wtargnięcia na msze święte i 79 uszkodzeń elewacji. W związku z tymi incydentami zatrzymano 76 osób i wszczęto 101 postępowań. Część z profanacji udaremniona została przez członków Młodzieży Wszechpolskiej i Straży Marszu Niepodległości. Policja zabezpieczała 386 kościołów.

Szef MSWiA przekonywał, że w Polsce nie ma zgody państwa, ani społecznego przyzwolenia, na działania wymierzone w miejsca kultu religijnego. „Sprawcy tych aktów nie pozostaną bezkarni” – przekonywał.  Nie wspomniał przy tym o fizycznych atakach na osoby oddolnie organizujące się w celu ochrony kościołów.

Oprócz tego zdewastowano m.in. pomnik Ronalda Reagana w Warszawie, a także pomnik 15 Pułku Ułanów w Poznaniu. Zdewastowany został też pomnik Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim.

Czym im Węgrzy zawinili?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!