Europa Wiadomości Wiara

Austria: W Wiedniu islamiści zdemolowali kościół

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak poinformował austriacki dziennik „Kurier”, w czwartek wieczorem blisko 50-osobowa grupa młodych ludzi wtargnęła do wiedeńskiego kościoła pod wezwaniem świętego Antoniego Padewskiego. Z okrzykami „Allah Akbar” demolowali ławki oraz konfesjonały.

Miejscowy ksiądz wezwał służby porządkowe, lecz zanim te przybyły, barbarzyńcy opuścili świątynię. Całe zajście zarejestrowała kamera zamontowana w kościele. Według „Kuriera”, służby dochodzeniowe podejrzewają, że sprawcami była grupa młodzieży tureckiej, która wcześniej skrzyknęła się przez media społecznościowe i na dwie godziny przed napaścią zebrała się na placu nieopodal kościoła.

Wśród zebranych dochodziło do bijatyk, wznoszono islamskie hasła i rzucano petardy. Policja zdołała ustalić dane osobowe dziesięciu spośród podejrzanych i ukarać ich za zakłócanie porządku. Istnieje podejrzenie, że jest to zorganizowana grupa „fanatycznych islamistów tureckich”, która jest odpowiedzialna za liczne w ostatnich miesiącach ataki „motywowane ideologicznie”.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!