Polska Wiadomości

Lewacka nowomowa w kancelarii premiera Tuska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na profilu Kancelarii Premiera pojawił się wczoraj post z gratulacjami dla uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego. W jego treści pojawiła się skrajnie lewicowa nowomowa. Zamiast uczniów, pojawiło się sformułowanie “osoby uczniowskie”. Wpis spotkał się wyłącznie z negatywną reakcją Polaków. Sprzeciw był tak jednolity, że kancelaria go usunęła.

Lewacka nowomowa w kancelarii premiera Tuska. W związku z zakonczeniem roku szkolnego, Kancelaria Premiera Donalda Tuska zamieściła na swoim profilu w serwisie X gratulacje dla uczniów. Uwagę zwróciła nietypowa treść wpisu. Kierując wyrazy uznania do uczennic i uczniów administrator strony użył bowiem sformułowania “osoby uczniowskie”.

“Gratulujemy wszystkim osobom uczniowskim oraz życzymy bezpiecznych i niezapomnianych wakacji” – napisano w poście. Zamieszczono też grafikę pokazującą troje dzieci.

Nowomowa spotkała się z radykalną i słuszną reakcją użytkowników X. Kandelaria została zaatakowana za brak poszanowania zasad języka polskiego i antynaukowe podejście do spraw płci. Niektórzy z internautów wskazywali też, że we wpisie nie podziękowano nauczycielom. W tym ostatnim kontekście pojawiły się prześmiewcze hasła, mówiące, że Tusk powinien podziękować też “osobom nauczycielskim”.

Post został skasowany, ale ponieważ w internecie “nic nie ginie” niebawem ponownie pojawił się na X i stał się memem samym w sobie. Można go obejrzeć poniżej:

nowomowa

NASZ KOMENTARZ: Sytuacja wydaje się zabawna, lecz w istocie taką nie jest. Dowodzi bowiem, że współpracownicy Tuska kierują się skrajnie lewicową ideologią negowania płciowości człowieka, czyli genderyzmem, który chętnie nazywamy łysenkizmem 2.0. Pal licho, gdyby była to jakaś prywatna firma, ale tu chodzi o podporządkowanie antynauce centralnych struktur państwowych.

 Polecamy również: Rząd Tuska zatrudnił szura pandemicznego. Wrócą maseczki?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!