Polska Wiadomości

Rząd Tuska zatrudnił szura pandemicznego. Wrócą maseczki?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Donald Tusk powierzył stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego dr. Pawłowi Grzesiowskiemu. Człowiek ten zasłynął z radykalizmu w czasie tzw. pandemii COVID. Proponował m.in. montowanie w restauracjach specjalnych wyciągów na “zakażone powietrze”. Pierwsze wypowiedzi Grzesiowskiego na nowym stanowisku, nie napawają optymizmem.  Możliwe, że za chwilę wrócą maseczki, przyłbice, zamykanie firm i lasów. 

Rząd Tuska zatrudnił szura pandemicznego, który od nowa straszy pandemią COVID.

– Mamy już wyraźne wzrosty zachorowań w Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych. Polska zwykle jest opóźniona w dotarciu koronawirusa o mniej więcej miesiąc do sześciu tygodni. Spodziewamy się więc, że w lipcu, kiedy wszyscy będą myśleli o wakacjach i wypoczynku, niestety liczba zachorowań będzie wzrastaćpowiedział świeżo upieczony Główny Inspektor Sanitarny na antenie radia RMF FM.

– Moja rada: proszę przy objawach, które będą nas niepokoić, zwracać się do lekarzy, a także korzystać z testów „combo”, które mogą pomóc wykryć koronawirusa. W sytuacjach poważniejszych należy szukać pomocy na SOR. Koronawirus złagodził swój przebieg, ciężkich wypadków jest mniej, ale to nie znaczy, że w ogóle ich nie ma – dodał.

– Jestem emisariuszem wiedzy medycznej, a najważniejszy jest dla mnie odbiorca. Jeżeli źle przekażę wiedzę, np. w sposób niezrozumiały, bo chcę błysnąć mądrym zwrotem, to po prostu jest stracony czas – mój i odbiorcy. To chyba jest podstawowa recepta – chwalił się dr Grzesiowski.

Co ciekawe, jak czytamy w alarmistycznych wpisach na portalu X, na profil ministerstwa Zdrowia wróciły znane z czasów “pandemii” statystyki dzienne zakażeń.

NASZ KOMENTARZ: Jeśli ten skompromitowany człowiek ma piastować odpowiedzialne funkcje związane z życiem i zdrowiem Polaków, należy uciekać z krzykiem.

Polecamy również: Zieloni komuniści chcą doprowadzić do głodu w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!