Europa Islam Świat Wiadomości

Lekarz Państwa Islamskiego chce wrócić z powrotem do Wielkiej Brytanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

jak donosi portal planeta.fm brytyjski farmaceuta Mohammed Anwar Miah w 2014 roku wyruszył do Syrii. Przedostał się tam przez turecką granicę. Jest podejrzany o wspieranie Państwa Islamskiego. Błaga, by pozwolono mu wrócić do Wielkiej Brytanii.

Mohammed Anwar Miah przebywa Syrii. Nazywany jest „Doktorem ISIS”. On jednak twierdzi, że nie pomagał Państwu Islamskiemu. Zarzeka się, że pojechał do Syrii, by nieść pomoc humanitarną. Zmienił też imię i od jakiegoś czasu nazywa się Abu Obayda al-Britannia.

Mężczyzna ma dwójkę dzieci i nastoletnią żonę. Błaga, by mógł wrócić z rodziną do Wielkiej Brytanii. Marzy mu się „normalne życie”.

Chcę wrócić do domu. Jestem dumny z bycia Brytyjczykiem. Ten kraj bardzo dobrze traktuje ludzi i nie łamie ich praw – powiedział Mohammed Anwar Miah.(metro.co.uk)

Nie zaprzecza jednak, że przez 4 lata mieszkał w syryjskiej miejscowości Mayadin. Rządziło nią ISIS. Miah pracował jako asystent chirurga. Został schwytany przez siły kurdyjskie nieopodal Hajin in Deir ez-Zur.

Twierdzi, że nie jest zagrożeniem dla Brytyjczyków. Jest gotowy poddać się karze, byle tylko wrócić do Wielkiej Brytanii.

Cytując klasyka: “Wiecie co z nim zrobić”.

Źródło: planeta.fm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!