Polska Wiadomości

Lasy Państwowe pozwały ekologów za uniemożliwienie prowadzenia wycinki drzew w fragmencie chorego lasu Puszczy Białowieskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal niewygodne.info.pl grupa ekologów postanowiła zblokować wycinkę chorych drzew w Puszczy Białowieskiej. Blokada okazała się być na tyle skuteczna, że Lasy Państwowe nie mogły wykonać zaplanowanych na ten dzień prac. Tym razem jednak prawnicy Lasów postanowili nie odpuścić. Do ekologów wysłali bowiem… wezwania do zapłaty odszkodowania za straty jakie Lasy poniosły tego dnia w związku z ich działalnością! Obecnie każdy z nich na rzecz Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych ma obowiązek zapłacić 10.560 zł.

30 maja br. doszło do blokady wycinki fragmentu chorego lasu w Puszczy Białowieskiej w nadleśnictwie Browsk. Blokada okazała się być na tyle skuteczna, że Zakład Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku, który realizował wycinkę, nie mógł wykonać zaplanowanych na ten dzień prac. Maszyny zakładu miały tego dnia pracować przez 12 godzin i pozyskać łącznie 240 metrów sześciennych drewna. W efekcie blokady nie były jednak w stanie pracować w ogóle.

Prawnicy Zakład Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku postanowili nie pozostawiać tak tej sprawy. Stwierdzili, że ekolodzy swoimi działaniami dopuścili się czynu niedozwolonego w rozumieniu przepisu art. 415 kodeksu cywilnego, a w konsekwencji wystosowali do nich… wezwania do zapłaty odszkodowania!

Źródło:niewygodne.info.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!