Wiadomości

Łapówki za zlecenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agenci CBA zatrzymali trzech biznesmenów z Katowic, którzy są podejrzani o wręczenie korzyści majątkowej inspektorowi nadzoru budowlanego Tauron Ciepło sp. z o.o. – dowiedział się portal tvp.info. W zamian dostawali zlecenia dla swoich firm.

W poniedziałek rano agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech biznesmenów z Katowic. Wszyscy podejrzani są o wręczanie łapówek Bożenie K., inspektorowi nadzoru Tauron Ciepło sp. z o.o.. Kobieta odpowiadała za inwestycje w spółce. Jak wynika z informacji, do których dotarł portal tvp.info, biznesmeni mieli wręczyć 46 tys. zł łapówek w zamian za zlecenia budowlane, które dostali od Bożeny K. Co ciekawe, do zatrzymania biznesmenów doszło dzięki wyjaśnieniom złożonych przez Bożenę K.

Kobieta została zatrzymana przez CBA na początku czerwca 2016 roku, podczas przyjmowania 75 tys. zł łapówki. Po tym zdarzeniu agenci i Prokuratura Okręgowa w Katowicach wszczęli śledztwo w sprawie korupcji w Tauron Ciepło sp. z o.o. Do tej pory Bożena K. usłyszała 37 zarzutów korupcyjnych. Według ustaleń prokuratury i CBA w sumie wzięła od biznesmenów ponad 480 tys. zł.

Według informacji tvp.info, niewykluczone są kolejne zatrzymania. Tym bardziej że Bożena K. zaczęła współpracować z prokuraturą.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!