Wiadomości

Kyryło Budanow nowym ministrem obrony Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kyryło Budanow zostanie nowym szefem Ministerstwa Obrony Ukrainy. Poinformowali o tym deputowany ludowy „Sługi Narodu” Maryana Bezugla i szef frakcji partii w Radzie Najwyższej Dawid Arachamija. Z kolei Ołeksij Reznikow stanie na czele Ministerstwa Przemysłów Strategicznych Ukrainy.

Później Arachamiya ogłosił, że nowym szefem Ministerstwa Obrony Ukrainy zostanie generał dywizji Kyryło Budanow, który stoi na czele Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy. Ponadto Ihor Klymenko będzie kierował Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, a Wasyl Maluk – Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy.

„Logika jest ta sama. Organami ścigania na tym etapie powinni kierować nie politycy, ale kadrowi funkcjonariusze organów ścigania. Wróg przygotowuje się do natarcia. Przygotowujemy się do obrony i odzyskania, co nasze” – wyjaśnił Arachamija.

Podczas konferencji prasowej w Kijowie 5 lutego obecny minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow oświadczył, że poda się do dymisji, jeśli prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podejmie taką decyzję. Jednocześnie podkreślił, że nadal będzie pracował na rzecz Ukrainy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!