Wiadomości

Gdyby wybory odbywały się dzisiaj… – kolejny sondaż

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych, zrealizowany przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, wskazuje na dużą stabilizację sceny politycznej. Notowania niemal wszystkich partii pozostają na takim samym poziomie, jak w poprzednim tygodniu.

W badaniu chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 35 proc. badanych, a więc tyle samo ile w poprzedniej fali badań. Koalicja Obywatelska może liczyć na 29 proc. głosów, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy. Na trzecim miejscu Lewica z poparciem 10 proc. – a więc bez zmian.

Także Polska 2050 zachowała swoje poparcie – 9 proc. Również notowania Konfederacji pozostają stabilne – 7 proc., bez zmian. Na Polskie Stronnictwo Ludowe wskazało 5 proc. badanych, dokładnie tyle ile tydzień temu. Zyskuje Kukiz‘15, który może liczyć na 2 proc. głosów; poprzednio był to 1 proc. Traci Porozumienie, którego wynik wynosi 0 proc.; poprzednio był to 1 proc. 3 proc. wyborców wybrało odpowiedź „inne ugrupowanie” – wzrost o 1 punkt.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!