Wiadomości

Kuźmiuk: „Za Barley będzie stała cała lewica”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jakie szanse na odwołanie Katariny Barley po skandalicznych słowach o finansowym głodzeniu Polski i Węgier? – Sadzę, że nieduże, nasza frakcja taki wniosek włoży, ale cała europejska lewica będzie zapewne głosowała za pozostawieniem jej na stanowisku – powiedział w programie „#Jedziemy” europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Europosłowie PiS mają złożyć wniosek do Parlamentu Europejskiego o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącej tej instytucji Katariny Barley w związku z jej wypowiedzią o „finansowym zagłodzeniu”, które padły w kontekście Węgier i Polski.

Chodzi o ubiegłotygodniowy wywiad z niemiecką polityk dla nadawcy Deutschlandfunk, w którym wezwała ona do wywierania większej presji na Węgry i Polskę w celu utrzymania zasad praworządności. W kontekście tym, odpowiadając na pytanie dotyczące tego, co dalej zrobić z Węgrami, mówiła o „głodzeniu finansowym” tego kraju.

Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk mówił w TVP Info, że faktyczne szanse na jej odwołanie nie są duże.

– Ta pani reprezentuje w PE europejską lewicę, która będzie stałą za nią murem. Wystarczyło wczoraj posłuchać dyskusji powiazania przyszłych wydatków z praworządnością, nie padały w prawdzie takie sfomułowania, ale większość nas atakowała nie mając ku temu argumentów – oznajmił.

– Taka retoryka trwa od pięciu lat, kiedy PiS wygrał wybory. Tego rodzaju argumenty dostarczyli europosłowie z Polski, to od nich zaczęła się ta krytyka – zaznaczył polityk. Dodał, że w argumentacji europosłów z innych państw pojawiła się retoryka „żywcem wyjęta ze stwierdzeń posłów polskiej opozycji”.

– Europosłowie z Polski najmocniej atakują nasz kraj. Używają fake newsów, np. o „strefach wolnych od LGBT”. Oni sami wnieśli to na europejską agendę. Ale doskonale wiemy, że to kłamstwo – mówił.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!