Wiadomości

Młodzi szwedzcy “Zieloni” chcą szerszego otwarcia na imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Hanna Lidström, rzeczniczka szwedzkiej młodzieżówki Zielonych, zapowiedziała, że w przyszłości nastąpi znaczny wzrost migracji, a Szwecja powinna „okazać więcej humanitaryzmu”.

Lidström jest przekonana, że w przyszłości Szwecja zazna cierpień z powodu rosnącego napływu imigrantów. Uznała jednak, że warto pocierpieć.

– Walczymy o sprawiedliwszą przyszłość, w której uchodźcy będą ciepło przyjmowani i nie będą narażeni na rasizm; walczymy o przyszłość, w której otrzymają oni edukację i mieszkanie – powiedziała W wywiadzie dla gazety Aftonbladet.

„Kampania klimatyczna” i „okazanie człowieczeństwa” powinny zatem stać się głównymi tematami Zielonej Młodzieży przed wyborami, zdaniem Lidström, która podkreśliła, że są to zarazem najważniejsze problemy dzisiejszego młodego pokolenia Szwecji.

Na stronie internetowej jednej z grup Zielonej Młodzieży walka o „człowieczeństwo” została zilustrowana rysunkiem, na którym szwedzka blond dziewczyna i imigrant podnoszą ręce w w górę ku błyszczącej gwieździe, jak gdyby byli w religijnym uniesieniu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!