Wiadomości

Kurdowie skutecznie kontratakują w kantonie Afrin

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We wtorek, 27 lutego 2018 roku oddziały kurdyjskiej samoobrony YPG/YPJ przeprowadziły kontrataki na zajęte przez protureckich bojowników na północy i zachodzie kantonu Afrin. Największe sukcesy przyniosły ataki na północno-zachodnim odcinku frontu.

Po serii uderzeń z armat i moździerzy Kurdowie zaatakowali pozycje na kluczowym odcinku, gdzie toczono szczególnie zacięte boje – w rejonie miejscowości Umranli, niedługo wcześniej zajętego przez islamistów. Położenie do przeprowadzenia skutecznego kontrataku było tu o tyle korzystne, że Kurdowie utrzymali się na wzniesieniach leżących wokół m. Umranli, co pozwoliło im wyprzeć protureckich bojowników na pozycje wyjściowe – w kierunku granicy syryjsko-tureckiej.

Po zdobyciu miejscowości Umranli Kurdowie szybko posunęli się naprzód do wsi Arab Biran, a także góry o tejże nazwie, która wkrótce znalazła się w półokrążeniu. W wyniku dwugodzinnego boju, już pod wieczór góra ta została zdobyta przez Kurdów, a protureccy bojownicy zmuszeni byli wycofać się do granicznej góry Seraja.

Tegoż samego dnia oddziały kurdyjskie zdołały nieco odepchnąć oddziały przeciwnika w rejonie na północ od miasta Radżu i w rejonie wsi Szejh-Hadid. Dwie próby ataku sił tureckich na Dżendires zostały odparte.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!