Wiadomości

Kukiz’15 dołączy do koalicji rządzącej? “Rozmowy trwają od dawna”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Zawsze dobrze jest mieć dużo sojuszników – powiedział szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, pytany o spotkania z liderem Kukiz’15 Pawłem Kukizem. Dodał przy tym, że „nie ma potrzeby zastępowania Solidarnej Polski, jak długo pozostają w koalicji”.

Terlecki dziennikarzom w Sejmie potwierdził, że prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmawia z liderem koła Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia Pawłem Kukizem. – Rozmowy zawsze się odbywają, także to nie jest nic nadzwyczajnego – dodał.

Na uwagę, że nie zaszkodzi mieć sojuszników po stronie Kukiz’15, Terlecki odpowiedział z kolei: – Zawsze dobrze mieć dużo sojuszników.

Zaprzeczył natomiast, że jakaś konkretna oferta jest na stole.

– My znamy oczywiście wszyscy oczekiwania ustawowe środowiska Kukiza, więc to nie jest żadna tajemnica – podkreślił polityk PiS.

Zapytany, czy to PiS zgłosił się do Kukiza, czy to muzyk i polityk do partii rządzącej, Terlecki powiedział, że „te rozmowy toczą się, można powiedzieć, bez przesady, nie za często, odkąd Kukiz jest w parlamencie, czyli od poprzedniej kadencji, przecież wielokrotnie się odbywały”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!