Wiadomości

Kukiz: Zawieszam głosowanie wspólnie z PiS w Sejmie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od środy zawieszam głosowanie wspólnie z PiS w Sejmie – powiedział PAP przed trzydniowym posiedzeniem lider Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia Paweł Kukiz. Podkreślił, że jeśli chodzi o dobre ustawy, które będzie popierała również opozycja, będzie głosował “za”.

Kukiz został zapytany przez PAP o deklarację, że od pierwszego posiedzenia Sejmu w październiku nie będzie głosował z Prawem i Sprawiedliwością do czasu, kiedy nie zostanie uchwalona ustawa o sędziach pokoju. Pierwsze posiedzenie Izby Niższej rozpoczyna się w środę.

“Od tego posiedzenia Sejmu zawieszam głosowanie z PiS do momentu uchwalenia sędziów pokoju” – zadeklarował lider Kukiz’15. “Jeżeli będą takie głosowania, które będą popierane także przez całą opozycję, to wiadomo, że nie będę robił absolutnie na przekór” – dodał. “W tych zasadniczych głosowaniach, gdzie PiS zależy na naszych głosach, bo reszta parlamentarzystów nie chce za tym głosować, to ja również nie będę głosować, bo nie ma jeszcze uchwalonych sędziów pokoju” – wskazał.

Polityk przypomniał, że do tej pory Prawo i Sprawiedliwość wywiązywało się ze wszystkich zobowiązań, a dzięki zawartej w ubiegłym roku umowy między jego formacją a ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego udało się uchwalić m.in. ustawę antykorupcyjną, o konopiach medycznych, włóknistych, o bezpośredniej sprzedaży dla rolników czy o wyrównaniu świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!